WEBETA.NET OLARAK Hız Optimizasyonu Sürecimiz.

Web Site Hız Optimizasyonu Nedir?

Kullanıcıların ve arama motoru örümceklerinin bir web sayfasına erişmesi ve oluşturulan içeriği elde etmesi için gereken sürenin kısaltılması için yapılan tüm iyileştirmeler site hızı optimizasyonu olarak adlandırılır. Günümüzde bir web sitesinin ilk intibarının tasarımdan öte site açılış hızı olduğunu söylenebilir.

Geç açılan bir web sayfası, kullanıcının o sayfadan çıkarak başka bir web sitesine yönlenmesine ve yapacağı diğer aramalarda o siteyi bir daha tercih etmemesine neden olabilir. Mobil aramaların masaüstü arama sayısını geride bırakmasıyla birlikte, özellikle internet erişiminin daha kısıtlı olduğu mobil cihazlarda iyi site hızı performansı, kullanıcı deneyimini olumlu etkileyen başlıca faktörler arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra, Google’ın site hızını bir sıralama sinyali olarak değerlendirmesi ve mobil aramalarda sayfa açılış hızını bir sıralama faktörü olarak kabul edeceğini duyurması nedeniyle site hızı optimizasyonu, web sitesi yöneticilerinin yapması gereken en önemli iyileştirmeler arasında.

Hız Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Sayfa hızı optimizasyonun birkaç adımı bulunuyor ve sürekli olarak analiz edilerek geliştirilmesi gerekiyor. Hem masaüstü hem mobil için optimizasyon çalışmaları yapılmalı ve sadece ana sayfa için değil, sitede bulunan her bir sayfa için site açılış hızı iyileştirilmeli. Çeşitli araçlar kullanılarak yükleme hızı çok yavaş olan sayfaların geç yüklenmesine neden olan kaynaklar araştırılmalı ve bu kaynaklar sayfaların daha hızlı yüklenmesi adına optimize edilmelidir.

Web Sitenizde Hız Optimizasyonu Yapmadıysanız O Halde Bizimle İletişime Geçerek HIZ OPTİMİZASYONU Hizmetimizden Yararlanabilirsin.